Certyfikowany gabinet implantologiczny

certyfikowany gabinet implantologiczny

alpha-bio sky implant system

Specjalnością naszej praktyki są implanty stomatologiczne. Stosujemy tylko systemy implantologiczne z wieloletnią historią badań klinicznych uznawane przez wiodące ośrodki w kraju i za granicą. Współpracujemy z renomowanymi producentami implantów stomatologicznych Sky Bredent, Alpha Bio , MIS. Korzystamy z najnowszej diagnostyki radiologicznej firmy Vatech. Stale podnosimy kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Stosujemy rozwiązania nowoczesne, sprawdzone i przystępne cenowo. W przypadku niewystarczającej ilości podłoża kostnego stosujemy zabiegi przed i okoloimplantacyjne:

  1. sterowaną regenerację kości z użyciem biomateriałów,
  2. rozszczepienie kości wyrostka zębodołowego,
  3. podniesienie dna zatoki szczękowej.

W sprzyjających warunkach wykonujemy również implanty natychmiastowe (bezpośrednio po usunięciu zęba).

1. Co to są implanty - podstawowe informacjeimplanty1

Implanty stomatologiczne są alternatywą dla koron, mostów, protez. Wykonane są z czystego tytanu, który jest w pełni biozgodny, czyli obojętny dla żywych tkanek organizmu. Zabieg wszczepienia implantów jest całkowicie bezbolesny. W znieczuleniu - po nacięciu i odwarstwieniu dziąsła - nawierca się kość i wkręca implant w miejsce korzenia brakującego zęba. Po okresie zagojenia i integracji z otaczającą kością, przykręca się do niego koronę zęba. W efekcie wygląd i funkcjonowanie są podobne jak przy naturalnym zębie.

 

 

2. Przebieg leczenia

Na pierwszej wizycie określamy możliwości i wskazania do zabiegu. Przedstawiamy plan leczenia na podstawie badania pacjenta i analizy radiologicznej (korzystamy z Tomografii 3D). W razie potrzeby kierujemy na dodatkowe badania diagnostyczne. Po akceptacji planu leczenia umawiamy się na zabieg.

Na drugiej wizycie wprowadzamy implant,w razie potrzeby wykonujemy uzupełnienie tymczasowe.

Następna wizyta po 2 tygodniach - zdjęcie szwów.

Kolejna wizyta następuje po upływie określonego czasu wygajania implantów. w zależności od miejsca, rodzaju implantu i odbudowy protetycznej najczęściej od 3 do 6 miesięcy. Wówczas odsłaniamy implant i wkręcamy śrubę gojącą na okres 2 tygodni w celu ukształtowania tkanek miękkich dla uzyskania optymalnej estetyki.

Kolejny etap to wyciski i ostateczna odbudowa protetyczna (korona, most, proteza).

 

2.1. Uzupełnienie braku jednego zęba - schemat leczenia

Jest najczęściej stosowanym zabiegiem implantologicznym. W tradycyjnych metodach protetycznych wykonuje się mosty szlifując dwa sąsiednie zęby własne. Dlatego uzupełnienie braku jednego zęba implantem jest doskonałą alternatywą dla osób, które korzystają w danym momencie z protezy częściowej lub koronki opierającej się na sąsiednich zębach. Pojedyncza korona na implancie wygląda i jest odczuwalna jak własny ząb.

2.2. Odbudowa kilka zębów - schemat leczenia

W przypadku braku kilku zębów rozwiązaniem może być most oparty na implantach. Eliminuje to konieczność szlifowania własnych zębów. Stosując tylko 2 implanty można odbudować kilka zębów. Dlatego uzupełnienie braku dwóch lub trzech zębów przy pomocy mostu wspartego na implantach jest doskonałą alternatywą dla osób, które korzystają w danym momencie z protezy częściowej ruchomej.

 

2.3. Odbudowa wszystkich zębów w żuchwie lub szczęce - schemat leczenia

W przypadku braku wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie możliwe jest zastosowanie nieruchomego uzupełnienia protetycznego mostu wspartego na implantach.nWymagane jest w tym przypadku wprowadzenie co najmniej 6 implantów w szczęce lub żuchwie. Ograniczenia finansowe sprawiają, że pacjenci częściej decydują się na protezy wsparte na implantach, które również sprawdzają się w praktyce. W bezzębnej żuchwie wystarcza wprowadzenie 2 implantów w odcinku przednim i lokatorów jako elementów utrzymujących. W bezzębnej szczęce zastosowanie 4 implantów prawie całkowicie eliminuje płytę protezy na podniebieniu. Zastosowanie implantów w protezach znacznie poprawia ich utrzymanie, eliminuje możliwość ich wypadania w trakcie mówienia, śmiania się, jedzenia a eliminując ruchy protezy ograniczają podrażnienia dziąseł.

 

 

3. Zalety leczenia implantologicznego

1. W przypadku odbudowy jednego zęba, nie ma konieczności szlifowania zdrowych zębów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie.
2. Osadzenie na implantach mostów i protez daje nieporównywalny komfort mówienia czy spożywania posiłków.
3. Implanty przeciwdziałają zanikowi kości, który prowadzi do deformacji luków zębowych, zmian w wyglądzie twarzy, zapadania się tkanek miękkich.
4. Pacjent ma zapewnione trwałe, zamocowane na stałe uzębienie, dzięki czemu podnosi się komfort życia i pewność siebie. 5. Implanty w sposób naturalny poprawiają wygląd i uśmiech pacjenta i funkcjonują identycznie jak zęby naturalne.
5. Implanty zapobiegają przemieszczaniu się zębów własnych w bezzębną lukę (przechylaniu, przesuwaniu się sąsiednich oraz wydłużaniu przeciwstawnych).

 

4. FAQ - pytania od Pacjentów:

Czy wszczepienie implantów jest bolesne?
Sam zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem, więc jest całkowicie bezbolesny. Po zabiegu pacjent dostaje receptę na środek przeciwbólowy oraz antybiotyk. Chronimy pacjenta maksymalnie przed bólem.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania leczenia?
Przeciwwskazania ustalamy na pierwszej wizycie konsultacyjnej. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Jaką mam pewność, że zabieg się powiedzie?
Skuteczność wszczepiania implantów oceniana jest na ok. 97%.

Jaka wygląda gwarancja na trwałość implantów?
Jeśli pacjent postępuje wg zaleceń chirurga - nie ma ustalonej granicy obecności implantu w jamie ustnej pacjenta. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

Jak wygląda higiena protezy na implantach?
Sposób dbania o protezę nie różni się od standardowego czyszczenia własnych zębów. Ważne aby raz w roku umówić wizytę kontrolną w połączeniu z profesjonalnym oczyszczaniem implantów.

5. Cennik

Finansujemy zdrowie - leczenie na raty dzięki systemowi MediRaty